Protislnečné fólie na okná

Predstavte si tú pohodu, kedy sa vám v horúcich mesiacoch plných slnka neprehrievajú miestnosti. Protislnečné fólie na okná účinne zamedzia prehrievaniu interiérov a spríjemňujú nielen pracovné, ale aj domáce prostredie a znižujú náklady na klimatizáciu. To všetko bez zamedzenia prístupu svetla.

Protislnečné fólie na okná

Protislnečné fólie neprepustí teplo dovnútra budovy, ale odrazí ho späť von, preto sa jedná o najúčinnejšie riešenie pri problémoch s prehrievaním interiéru.

Výhody protislnečnej fólie na okná

Za každým oknom dochádza v letných mesiacoch k rýchlemu prehriatiu priestoru. Vedľa žalúzií existuje ešte ďalšia, oveľa účinnejšia možnosť, ako sa pred slnkom chrániť – protislnečná fólia na okná. Sú rôzne typy fólií na okná proti slnku, ale hlavné výhody sú však pre všetky spoločné. Ktoré sú to?

  • Zníženie izbovej teploty – protislnečná fólia na okná účinne odráža dopadajúce slnečné lúče a vo vnútri miestnosti tak nedochádza k prehrievaniu.
  • Zníženie výdavkov za energiu – vďaka nižšej izbovej teplote nemusíte používať klimatizáciu ani vetráky. Protislnečná fólia vám šetrí náklady.
  • Ochrana pred UV žiarením – hoci si to veľa ľudí neuvedomuje, lúče dopadajúce na kožu cez sklo sú rovnako nebezpečné, ako pobyt na priamom slnku.
  • Fólie na okná proti slnku sú pre každého – vďaka sortimentu a možnosti inštalácie v exteriéri alebo interiéri, si môžete vybrať protislnečnú fóliu na okná presne podľa vašich požiadaviek.

K často spomínaným nevýhodám slnečných fólií na okná patrí nepriepustnosť svetla, čo môže vadiť najmä v obytných priestoroch. Moderné protislnečné fólie na okná iba minimálne zamedzujú priechodu svetla a preto si môžete užívať iba ich benefity.

Kde všade sa dá protislnečná fólia na okná využiť?

Protislnečné fólie na okná sú vhodné na všetky okná. Účinne ochránia pred slnečnými lúčmi nielen miestnosti v domoch a bytoch, ale aj vo firmách, halách, nákupných centrách, kancelárskych budovách, alebo napríklad na balkóne, či v zimnej záhrade.

Zaujali vás výhody protislnečnej fólie na okná?

Spríjemnite si slnečné letné dni bez zbytočného prehrievania. Či už sa so slnečnými lúčmi stretávate doma alebo v práci, protislnečná fólia na okná PortaTherm SK je riešením pre každého. Prezrite si kompletnú ponuku fólií na okná proti slnku, alebo rovno pošlite nezáväzný dopyt a užite si najbližšie leto v príjemnejších podmienkach.

Reflexné exteriérové protislnečné fólie

Jednoznačne sa jedná o najpopulárnejšie a najpoužívanejšie protislnečné okenné fólie, kde vďaka pokovovaniu najväčšie množstvo tepla priamo odráža a tým absorbcia a prenos tepla do interiéru je minimálny. Poskytujú najlepší pomer priepustnosti svetla/filtrácie tepla. Fólia sa ponúka vo viacerých stupňoch zatmavenia, kde všeobecne platí čím tmavšia, tým väčšia účinnosť. Svetlejší odtieň odporúčame montovať napríklad na rodinné domy, byty a kancelárie, tmavšie potom na haly, strešné svetlíky, presklené schodiská atď.

Keramické exteriérové protislnečné fólie

Pri keramických (infra) fóliách od žiadneho výrobcu nikdy nemôže byť dosiahnutá taká vysoká účinnosť, ako pri fóliách pokovovaných, pretože nefungujú na princípe odrazivosti energie, ale na jej absorbcii. Hodnota TSER (vysvetlivky nižšie) je všeobecne pri keramických fóliách cca 45%. Najväčšia výhoda týchto protislnečných fólií však spočíva vo svetlosti a nezrkadlení, takže je možné ju montovať nielen na obytné priestory, ale aj napríklad na historické budovy a pamiatky, kde nie je žiadúca zmena vzhľadu skiel. Keramické fólie vďaka vysokej absorbcii tepla nemožno lepiť na vnútorné strany skiel!

Exteriérové fólie TOP kategórie

Tieto skoro číre protislnečné fólie kombinujú výhody oboch vyššie uvedených kategórií, a to účinnosť fólií reflexných a svetlosť keramických fólií. Jedná sa o protislnečné fólie špeciálnej kategórie, ktoré obsahujú zliatinu vzácnych drahých kovov a je možné ho lepiť na historické budovy a pamiatky. Vďaka obstarávacej cene najčastejšie lepíme na luxusné vily a byty.

Reflexné interiérové protislnečné fólie

Vďaka pokovovaniu je možné inštalovať tieto protislnečné fólie na vnútornú stranu skiel bez rizika popraskania. Najväčšie množstvo tepla sa rovnako ako pri exteriérovej fólii odráža, rozdiel je iba v absorbovanom teple, ktoré protislnečná fólia odovzdá do interiéru. Táto protislnečná fólia sa používa v prípadoch, keď nie je prístup na vonkajšie plochy skiel (ani z lešenia či vysokozdvižnej plošiny), keď sa rieši zatmavenie miestností, ďalej na zamedzenie svitu do monitorov alebo v prípadoch zamedzenia nazerania vďaka zrkadleniu fólie.

 

 

Typ

TSER

SHGC

VLT

UV

Reflexné ext.

SI35XT

65%

0,35

38%

99%

Reflexné ext.

SI20XT

82%

0,18

15%

99%

Keramické

XT78CV

43%

0,57

78%

99%

TOP

XT67CV

66%

0,34

67%

99%

Reflexné int.

SI35

58%

0,42

30%

99%

Reflexné int.

SI15

71 %

0,29

19 %

99 %


TSER - Total Solar Energy Rejected

Celkovo zadržaná solárna energia (TSER) je u protislnečných fólií najdôležitejší parameter. Čím vyššie číslo, tým vyššie množstvo odmietnutej solárnej energie. Solárna energia je zložená z:

  • 53% - IR: infračervené žiarenie (780nm-2500nm, hlavný zdroj tepla)
  • 43% - Viditeľné svetlo (380nm-780nm)
  • 4% - UV: ultrafialové žiarenie (10-380nm)

SHGC - Solar Heat Gain Coefficient

SHGC je koeficient solárneho tepla a ukazuje zníženie preneseného slnečného žiarenia. SHGC je vyjadrené ako číslo medzi 0 a 1. Čím nižšie je SHGC, tým menšie teplo sa prenáša. Výpočet: 100-TSER/100

VLT - Visible Light Transmitted (priepustnosť svetla)

Hodnota ukazuje množstvo viditeľného svetla, ktoré prechádza fóliou. Čím nižšie je číslo, tým tmavšia je fólia. Napríklad číre sklo prepustí cca 85%, alebo úplne číra bezpečnostná fólia, ktorá nie je na skle vôbec vidieť, prepustí cca 82%. Najpoužívanejšie protislnečné fólie na obytné priestory a kancelárie (SI35XT) prepustia 38% svetla. Toto číslo znie až desivo, ale ľudské oko s istotou rozpozná, až pokiaľ ide o stlmenie svetla o viac ako 50 %.

UV Filtrácia

Ide o celkové množstvo UV lúčov, ktoré fólia odmieta. Čím vyššie číslo, tým menej UV lúčov sa prenáša cez protislnečnú fóliu. Ultrafialové lúče sú najškodlivejšou zložkou žiarenia. Spôsobuje predčasné starnutie pokožky, jednu z hlavných príčin rakoviny kože a zafarbenie nábytku a podláh. Takmer všetky protislnečné okenné fólie blokujú viac ako 99% UV lúčov.

Súkromné využitie fólie - Príklady využitia:

Protislnečné fólie na okná - Súkromné využitie fólie: Rodinné domy Rodinné domy
Protislnečné fólie na okná - Súkromné využitie fólie: Byty Byty
Protislnečné fólie na okná - Súkromné využitie fólie: Zimné záhrady Zimné záhrady
Protislnečné fólie na okná - Súkromné využitie fólie: Zasklené balkóny Zasklené balkóny
Protislnečné fólie na okná - Súkromné využitie fólie: Strešné okná Strešné okná

Firemné využitie fólie - Príklady využitia:

Protislnečné fólie na okná - Firemné využitie fólie: Administratívne budovy a kancelárie Administratívne budovy a kancelárie
Protislnečné fólie na okná - Firemné využitie fólie: Haly Haly
Protislnečné fólie na okná - Firemné využitie fólie: Strechy Strechy
Protislnečné fólie na okná - Firemné využitie fólie: Strešné svetlíky Strešné svetlíky
Protislnečné fólie na okná - Firemné využitie fólie: Výklady Výklady

Firemné využitie fólie: Haly

V montážnych či výrobných halách sa nerieši iba prehrievanie interiérov, ale aj stlmenie svetelného žiarenia na monitory a displeje CNC strojov, ktoré sú tak nečitateľné.

Špeciálne využitie fólie - Príklady využitia:

Protislnečné fólie na okná - Špeciálne využitie fólie: Jachty Jachty
Protislnečné fólie na okná - Špeciálne využitie fólie: Priemyselné brány Priemyselné brány

Ďalší z tejto kategórie

Bezpečnostné a ochranné fólie

Bezpečnostné a ochranné fólie

Bezpečnostné a ochranné fólie vás ochránia pred zlodejmi a poranením od črepín.

Privátne - dizajnové fólie na okná

Privátne - dizajnové fólie na okná

Privátne - dizajnové fólie zamedzujú nahliadnutiu do priestorov a sú dodávané v niekoľkých variantoch.

Zavrieť [X]

Dopytový formulár

Clony - sekcia

Prejazd:

PVC pásy - sekcia

Hladký - sekcia

vrúbkovaný - sekcia

mrazuvzdorný - sekcia

mrazuvzdorný vrúbkovaný - sekcia

Špeciálny - sekcia

Množstvo - sekcia

Okenné folie - sekce

Kyvné dvere

Zváracie zásteny - sekcia

Rolety - sekcia

Ďalšie poznámky - sekcia

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov.